V úterý proběhl v Polance nad Odrou mini dívčí turnaj tří krajských výběrových týmů. Z výhry se radovalo mužstvo Moravskoslezského kraje.

Kromě domácího výběru se na turnaji představily taky mužstva Olomouckého a Jihomoravského kraje. Moravskoslezský výběr porazil Olomoucký (25:22) i Jihomoravský (32:22) kraj a radoval se z vítězství. Druhý byl Jihomoravský a třetí Olomoucký kraj – tyto dva týmy spolu remizovaly 29:29.

„Holky všech krajů se mi líbily tím, v jakém hrály nasazení. Hrály agresivně, ale čistě a fair play,“ pochválil hráčky krajský trenér Rastislav Trtík. „Vyhráli jsme, ale víme, kde máme rezervy. Musíme zlepšit kombinace, spolupráci hráček,“ dodal.

Výběr Moravskoslezského kraje, který vedou trenéři Jaroslav Kalous s Radkem Jurčou, tvořily hráčky z Poruby a Bohumína. „Velmi dobře byla vidět také práce Martina Galii, který pracuje s našimi brankáři a brankářkami. Naše holky měly nejvyšší úspěšnost zákroků,“ pochválil Trtík.

Krajského kouče také potěšilo, jak se domácí tým prezentoval. „Holky vytvořily skvělou partu. Jsou krásným příkladem toho, jak by to mělo probíhat. Vše funguje tak, jak má,“ těší Trtíka. Další mini turnaj by se měl odehrát na území Olomouckého nebo Jihomoravského kraje.

Akce proběhla za podpory Moravskoslezského kraje

Tvorba webových stránek: Webklient