Házená v Suchdole nad Odrou je na vzestupu. Potvrdila to i nedávná akce Sportuj s námi, která se povedla na jedničku. Více už nám ale prozradí vedoucí házené a předsedkyně TJ Lokomotiva Suchdol Iva Žitníková.

Můžete celou akci popsat? Co všechno se dělo?

Akce byla součástí víkendového programu Sportuj s námi, kdy jsme uspořádali ukončení sezony pro přípravky všech oddílů TJ Lokomotivy Suchdol nad Odrou, tedy pro fotbal, házenou a tenis.

S ukázkami tréninku jsme vystupovali na velké Taneční show naší Základní školy, pak malí fotbalisti vyzvali na plac maminky a večer jsme zakončili hamburgerovou párty a dětskou diskotékou. Programem jsme pokračovali na tenisových kurtech, kde proběhl dětský turnaj.

Na házenkářském hřišti jsme přivítali hosty z Kopřivnice. Na úvod si proti sobě zahrála družstva dětí. První utkání vyhrálo družstvo z Kopřivnice, soutěž sedmimetrových hodů ale vyhrálo domácí družstvo přípravky. Druhé utkání patřilo rodičům a trenérům. Dramatický souboj s bouřlivou atmosférou skončil remízou, kdy jeden z našich tatínků vychytal trenérovi Kopřivnice v závěru hry trhák. Třetí utkání odehrály opět děti.

Poté nám hasiči připravili pěnu, ve které jsme se všichni společně vyřádili. Večer opět pokračoval dětskou diskotékou a po celou dobu konání akce byly pro děti připraveny skákací hrady a občerstvení.

Kolik k vám dorazilo dětí? Měli jste pro ně nachystané i házenkářské disciplíny?

Dětí dorazilo poměrně hodně. Disciplíny jsme připraveny měli, ale tentokrát jsme vsadili na ukázku hry a toho, že házenou se může bavit kdokoliv a v jakémkoliv věku. Do utkání rodičů se zapojili trenéři, bývalí hráči, ale i maminky a tatínci, kteří házenou nikdy nehráli. Mohli si tak sami vyzkoušet, čemu se jejich děti věnují.

Povedlo se vám nalákat nějaké nové zájemce na házenou?

Ano, pár nových zájemců se ozvalo.

Plánujete během léta i nějaké další házenkářské akce?

Během prázdnin si dáme, jako asi všechny oddíly, od trénování chvíli pauzu. Plánujeme společný výlet. Chystáme jednu výzvu, ale ještě nebudu prozrazovat. Každopádně bych chtěla poděkovat všem, kteří se podíleli na naší akci Sportuj s námi, družstvu z Kopřivnice, a hlavně rodičům dětí, kteří pomohli s přípravami a organizací. Sešla se skvělá parta lidí, všichni jsme si to moc užili.

Tvorba webových stránek: Webklient