Třinecké starší žačky mají co slavit. Minulý víkend se jim totiž povedl kousek, na který jen tak nezapomenou. I proto jsme je vyhlásili Týmem kola. 

Starší žačky z Třince nejprve narazily na Hrabůvku a poté vyzvaly tým Poruby B. První zápas vyhrály 12:6, ve druhém utkání zvítězily 12:10.

„Poprvé v sezoně se nám povedlo vyhrát oba zápasy během jednoho víkendu,” řekl spokojeně trenér týmu Jan Zamarski. „Hrabůvka dovezla menší a slabší holky, ovšem naše hráčky místo toho, aby si vyzkoušely nějaké věci, tak se přizpůsobily jejich hře. Proti Porubě už ale odvedly velice dobrý výkon. V polovině druhého poločasu jsme prohrávali o dva góly, přesto jsme zápas ještě otočili, což se nám dříve nedařilo,” dodal.

Třinecké házenkářky zakončily první polovinu soutěže nejlépe, jak mohly. „Naší prioritou nebyly výsledky, ale chtěli jsme se rovnat týmům ze špice tabulky, tedy Porubě A, Karviné nebo Bohumínu. Dokázali jsme s nimi poločas držet krok a holky zjistily, že mohou hrát vyrovnaně i s lepšími týmy,” uvedl Zamarski.

Tým Třince udělal velký pokrok, ještě ho však čeká kus práce. „Dva turnaje nám odložil covid. Holky se rozjely, ale pak byly měsíc a půl bez turnaje. Jsme spokojeni, ale ještě čekáme na třešničku na dortu, kdy elitní týmy dokážeme trápit déle než poločas,” usmál se Zamarski.

Tvorba webových stránek: Webklient