Házenkářskou Chance Extraligu čeká vzhledem k reprezentačnímu srazu přestávka, během uplynulého víkendu se ale ještě hrálo. A v akci byly taky ženy.

Karviná v repríze loňského semifinále vyzvala doma Lovosice. Baník byl celou dobu napřed a stále si udržoval náskok. Ten sice Lovosice v závěru snížily a dostaly se na dostřel tří branek, koncovku si ale Karviná pohlídala a zvítězila 31:24. „Do zápasu jsme vstoupili dobře, vybudovali jsme si tříbrankové vedení, které jsme postupem času navyšovali. V půlce druhého poločasu jsme měli jedno slepé místo, kde jsme neproměnili pět šancí po sobě a Lovosice se dostaly na dostřel čtyř branek. Závěr zápasu nám ale opět vyšel,“ okomentoval utkání karvinský kouč Michal Brůna.

Frýdek-Místek ve Strakonicích dlouho tahal za kratší konec. Ještě ve druhé půli domácí vedli o pět branek, čtyři minuty před koncem už ale bylo srovnáno a koncovku pak ovládli hosté. Ti vyhráli 32:30 a zapsali důležité body do tabulky. „Musím se z utkání vzpamatovat, měl jsem menší infarkt. Byl to pro nás nesmírně těžký zápas. Nakonec rozhodlo asi to, že jsme zapojili více hráčů, více jsme sestavu rotovali. V závěru jsme tak měli více sil než klíčoví hráči domácích,“ uvedl po utkání trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

Kopřivnice měla tentokrát volno. V akci ovšem byly házenkářky Poruby, které doma přivítaly loňské šampionky – pražskou Slavii. Ostravanky bojovaly až do konce, ve druhém poločase dokonce stáhly náskok favoritek jen rozdíl dvou branek, Slavia ale utkání zvládla a zvítězila 32:27. Nejlepší střelkyní Poruby byla Anežka Farářová, která se blýskla devíti góly.

Foto: DHC Sokol Poruba

Tvorba webových stránek: Webklient