Házenkářská sezona odstartovala. A to nejen na nejvyšší, ale taky na mládežnické úrovni. Moravskoslezský krajský svaz házené i letos čeká spousta společné práce.

Na úvod sezony se v Karviné sešlo krajské výběrové družstvo chlapců, které se i letos připravuje pod vedením zkušených házenkářských trenérů Jaromíra Petřeka a Petra Mazura. Na trénink dohlížel i předseda Moravskoslezského krajského svazu házené Pavel Bochnia.

Přicházíte s rozšířenou spoluprací v rámci Krajského házenkářského centra. Co to znamená? 

Nově se kromě staršího žactva budou v kempech pravidelně setkávat i výběry mladšího žactva. Pro mladší ročníky budou nachystány taky speciální kempy zaměřené na jednotlivé posty, kde máme přislíbenu spolupráci od Michala Brůny, Daniela Vala, Jana Užeka, Václava France či Jana Sobola. 

To musí být pro mladé házenkáře velká motivace… 

Ano, motivace je to obrovská. Stále se navíc zlepšuje spolupráce malých klubů s těmi většími. Důvěra ve společnou práci, ve společný posun a v házenou celkově jde kupředu. Mám z toho obrovskou radost, projevuje se to i na výkonech. 

Je vidět, že děti mají o házenou velký zájem? 

Určitě. Třeba brankářského kempu v Polance se na konci prázdnin zúčastnilo 40 gólmanů, což je fantastické. Martin Galia, který měl kemp na starost, nemůže vše pojmout sám, proto je skvělé, že se přidávají i další trenéři brankářů, i z menších klubů. Je to taky posouvá. 

Co bude vrcholem letošní mládežnické sezony? 

Ta loňská končila Olympiádou dětí a mládeže. Letos mladší žactvo čeká Házenkářský desetiboj, jehož finále proběhne v našem kraji. Mladší i starší žactvo bude hrát taky školský pohár, běží i žákovská liga, starší žáky a žačky pak na konci sezony čeká turnaj krajských výběrů. 

Akce proběhla za podpory Moravskoslezského kraje

Tvorba webových stránek: Webklient