V sobotu odstartovalo extraligové čtvrtfinále. Do play-off zasáhly i týmy Karviné, Kopřivnice a Frýdku-Místku.

Dvěma výhrami vstoupila do play-off Karviná. Ta v úvodním čtvrtfinále porazila Brno doma 26:17, v nedělním duelu se ale na vítězství pořádně nadřela. V poločase dokonce prohrávala, po změně stran ale Baník zlepšil hru a zvítězil 25:22. „Brno odehrálo velice dobré utkání. Museli jsme ukázat, co umíme, dali jsme do toho všechno. Jsem moc rád, že jsme tento náročný zápas zvládli,” řekl po druhém duelu karvinský brankář Mokroš, který v obou zápasech předváděl velmi dobré výkony.

Úvodní dva zápasy má za sebou taky Kopřivnice, která v základní části skončila čtvrtá a ve čtvrtfinále vyfasovala Duklu. Ta úvodní duel ve městě Tatry vyhrála 36:35, odveta ale vyšla Kopřivnici a po vítězství 30:26 sérii srovnala. „Věděli jsme moc dobře, že musíme vyhrát, což se nám podařilo a klukům patří velký dík. První poločas rozhodlo nasazení. V tom druhém už nám, co se týká toho nasazení, došly trošku baterky, ale jsme šťastní za to, že jsme urvali vítězství na naši stranu,“ prohlásil po nedělní partii kopřivnický trenér Tomáš Sklenák.

Do čtvrtfinále vstoupil i Frýdek-Místek. Ten na palubovce Plzně prohrával už o sedm branek, ztrátu ale umazal a sahal po vítězství. Koncovku však lépe zvládl domácí Talent a po výhře 35:33 má první bod. „Výkonem si kluci dokázali, že mohou s Plzní hrát vyrovnaná utkání a dodali si patřičné sebevědomí,“ uvedl kouč Frýdku-Místku Daniel Valo. Druhý zápas se hraje v pondělí.

Foto: KH ISMM Kopřivnice

Tvorba webových stránek: Webklient