V minulých dnech se v Praze odehrál populární turnaj v plážové házené pod názvem Prague Open Beach Handball. Skvěle se na něm prezentovaly i házenkářky z našeho kraje. 

Na turnaji Prague Open Beach Handball se představily týmy z Anglie, Chorvatska, Slovenska či Polska, v akci však samozřejmě byly taky mužstva z České republiky. A výraznou stopu v metropoli zanechaly házenkářky Poruby. 

Smíšený tým Poruby a Ivančic obsadil v těžké konkurenci druhé místo. Výběrový tým ročníku 2006/07, jehož součástí byly i házenkářky Poruby, skončil ve stejné kategorii třetí. A bronz braly i porubské mladší žačky, pro které to byl první turnaj v plážové házené. 

„Do výběrového týmu U16 se dostaly dvě naše hráčky. Těch širších výběrů je ale víc a holky se v nich různě střídají. Jedna z dorostenek smíšeného týmu je i z Karviné a ve výběru dospělé reprezentace figuruje Adéla Mucková z Bohumína,” uvedla trenérka Poruby Petra Vavříková. 

Plážová házená je nejen u nás na vzestupu. V létě proběhne v Moskvě mistroství Evropy U16 a chystá se taky kvalifikace na seniorské EURO, které proběhne v příštím roce. „Naše holky plážová házená moc baví. I ty, které ji hrály poprvé, byly nadšené. Stále však musíme myslet na to, že se jedná jen o doplňkový sport ke klasické házené,” dodala Vavříková. 

Tvorba webových stránek: Webklient