Rok 2022 míří do finále, a tak jsme se rozhodli, že se podíváme na návštěvu do jednotlivých klubů našeho kraje. Tentokrát jsme zavítali do Nového Jičína za předsedou Petrem Jaroněm.

Jaký byl, ze sportovního pohledu, váš rok 2022?

Rok 2022 byl pro náš klub rokem znovunastartování. Po covidovém roce, kdy jsme přišli o tři dorostenecká družstva, jsme se vrátili asi o pět let zpátky. Měli jsme v chlapecké kategorii již vybudovanou posloupnost a návaznost na všechna družstva, což nám covid zhatil. V letošním roce se nám podařilo zařadit do soutěží dívčí družstva, stejně tak zkvalitnit a doplnit chlapecká družstva.

Covid skončil, místo něj ale přišla další krize. Jak ji váš oddíl zvládá? A jak ji zvládat bude?

Letošní rok bylo třeba otáčet se co nejvíce ohledně financí. Vše se zvýšilo a zdražilo a my jsme hledali, kde a jak uspořit finanční prostředky. Nemohli jsme dopřát družstvům výjezdy na všechny turnaje, které jsme měli naplánované, nemohli jsme je obléct do nových dresů a museli jsme zvýšit členské příspěvky.

Co se vám během uplynulého roku povedlo? Na co jste nejvíc pyšní?

Jsem rádi, že jsme opět rozběhli školní ligy a doplnili družstva minižactva a přípravky. Také za to, že jsme obnovili dvě dívčí žákovská družstva.

A kde vás naopak tlačí bota? Kde musíte přidat?

Musíme zapracovat na oslovení dalších potencionálních trenérů a vyslat družstva na kvalitní přípravné turnaje.

S čím jdete do roku 2023? Co všechno vás čeká?

V roce 2023 bychom chtěli znovu začlenit do soutěží dorostenecká družstva, vyškolit a začlenit do klubu minimálně dva nové trenéry a zkvalitnit tréninky dětí a mládeže.

Máte nějaký vzkaz pro fanoušky a další lidi z házenkářského prostředí?

Fanouškům a rodičům bychom chtěli poděkovat za přízeň, podporu a ochotu spolupráce s naším klubem.