Na přelomu roku jsme si povídali se zástupci jednotlivých krajských klubů. Tentokrát jsme vyzpovídali prezidenta a taky trenéra mužského týmu karvinského Baníku Michala Brůnu.

Jaký byl, ze sportovního pohledu, váš rok 2022?

Ze sportovního pohledu A-týmu to byl dobrý rok. Vyhráli jsme čtrnáctý titul mistra republiky a v evropském poháru jsme postoupili do osmifinále.

Covid skončil, místo něj ale přišla další krize. Jak ji váš oddíl zvládá? A jak ji zvládat bude?

Ano, z covidu jsme se jakž takž vylízali a máme tady další, tentokrát energetickou krizi. Ceny energii dopadnou snad na všechny sportovní organizace. My se snažíme šetřit, kde se dá. Spojujeme některé tréninky mládeže, jednáme s partnery a hlavně s městem Karviná. Snažíme se hledat cesty, aby hlavně naše mládežnické kategorie mohly normálně trénovat a nestrádaly pohybově tak, jako u covidu.

Co se vám během uplynulého roku nejvíc povedlo? Na co jste nejvíc pyšní?

‌Jsme velmi rádi, že se nám podařilo rapidně navýšit naši základu minižáků a mladších žáků, což zatím dobře zapadá do startu našeho pětiletého plánu restrukturalizace naší mládeže. Navázali jsme také nové partnerství se základní školou Cihelní, kde by měla vzniknout sportovní třída, a také by zde měli přímo působit i trenéři našeho klubu. V poslední řadě bych chtěl ještě zmínit, že se nám podařilo vyjednat s vedením města Karviná a Starsem rekonstrukci vstupních prostor haly a bufetu. Tyto prostory už nebyly pro naše fanoušky vyhovující a důstojné, proto jsme velmi rádi, že rekonstrukce je již schválena a nejpozději do roka by měla být i realizována. Rodiče našich miniků a mladších žáků, kteří často své děti doprovázejí na trénink, je budou moct sledovat v naší kavárně při kávě v televize, kde bude přenášen trénink na obrazovku.

S čím jdete do roku 2023? Co všechno vás čeká?

Určitě nás čeká boj s energiemi. Pevně věřím, že s pomocí města Karviná a našich partnerů udržíme chod a normální funkčnost klubu. Čeká nás asi jedno z nejvyrovnanějších play-off. Spousta týmů dost posílila, a tak se diváci mají na co těšit. My doufáme v doléčení našich hráčů, abychom v play-off mohli bojovat v nejsilnější sestavě.

Máte nějaký vzkaz pro fanoušky a další lidi z házenkářského prostředí?

Pokud přicházíte s dobrými úmysly, HCB Karviná přivítá každého přátelsky a s otevřenou náručí. Jsme otevření každému druhu spolupráce a inovace, která náš klub může znovu posunout o krůček nahoru. V opačném případě ale platí, že na hrubý pytel i my dokážeme našít hrubou záplatu.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient