Velký mezinárodní házenkářský turnaj Polanka Cup je tady. V následujících dnech nabídne okolo 300 zápasů.

Polanka Cup letos nabídne už jubilejní 30. ročník. V hlavních kategoriích se představí 81 družstev, dvaadvacet jich bude v miniházené. Hrát se bude ve dvou areálech a ve sportovní hale, na sedmi hřištích se odehraje okolo 300 utkání.

Na turnaji budou startovat týmy z České republiky a ze Slovenska, dorazí i Poláci. „Jsme druhým největším turnajem v republice, hned po Prague Handball Cupu,“ prohlásil organizátor turnaje a předseda exekutivy Moravskoslezského krajského svazu házené Pavel Bochnia.

Hrát se bude v pátek, sobotu a neděli, kdy proběhnou boje o medaile a další umístění. Na pátek je naplánováno také slavnostní zahájení a ohňostroj, v sobotu proběhne i dětský den. „Bude tady spousta atrakcí. Letos jsme navíc ještě obohatili program,“ prozradil Bochnia.

Polanka Cup svou účastí opět obohatí také hráči extraligového karvinského Baníku, kteří letos vybojovali zlaté medaile. Společně s nimi dorazí na předávání cen i ostravský primátor Jan Dohnal.

Polanka Cup opět slibuje skvělou podívanou. „Moc už se těšíme. Já si přeji, aby vše dobře dopadlo a aby byli všichni spokojení. Přeci jen, budeme tady mít skoro 1400 účastníků, tak snad se nám vše povede jako v předešlých letech,“ uzavřel Bochnia,

Tvorba webových stránek: Webklient