Kombinované družstvo SKH Polanka a Sokol Poruba se zúčastnilo turnaje minižáků v Polsku. Domů si přivezli skvělé druhé místo! 

Kombinované družstvo minižáků a přípravky (ročníky 2012 a mladší) se zúčastnilo otevřeného mistrovství Slezska v miniházené, které se hrálo v polské Slezské Rudě.

„Byl to první velký turnaj, na kterém nehráli naši kluci z ročníku 2011 a dopadlo to moc dobře. Základní skupinu jsme vyhráli a ve finálové skupině (trojutkání vítězů tří skupin) jsme v opravdovém finále těsně prohráli 12:14. Tímto také děkujeme rodinným příslušníkům za vytvoření téměř domácího prostředí,“ uvedl trenér z Polanky Ivo Kavala.

Turnaje se zúčastnilo celkem 18 družstev – sedmnáct jich bylo z Polska a jedno z České republiky.

Miniházenou hrají v Polsko trochu jinak (3+1, neomezený dribling, kožený míč, rozehrávání po gólu ze středu), ale české děti se s tím rychle srovnaly. V propozicích turnaje byla navíc podmínka, že na hřišti musí být stále alespoň jedna dívka. „A protože naše Markétka by to sama neuběhala, požádali jsme o výpomoc Porubu, takže s námi bojovaly i Nela, Isabela a Anička. Holky díky,“ usmál se Kavala.

Společný tým Poruby a Polanky získal za druhé místo velký pohár, hezké turnajové tričko i hodně cenné zkušenosti ze zahraničního turnaje. „A také slušnou naději, že i příští rok budou naši minici své soupeře pořádně trápit,” uzavřel Kavala.

Tvorba webových stránek: Webklient