Také během uplynulého víkendu pokračovaly důležité extraligové boje. Velká výzva čekala i na házenkářky Poruby.

Kopřivnice v minulém kole uhrála cenný bod v Prešově a formu potvrdila taky doma. Tým z města Tatry si pořádně zastřílel proti Strakonicím, které porazil 40:25. „Myslím si, že jsme k tomu přistoupili zodpovědně s důrazem v obraně. Hlavně v prvním poločase, kdy jsme toho soupeři moc nedovolili. Tam jsme si vytvořili základní a rozhodující náskok, který jsme potom udržovali,“ pochválil svůj tým kopřivnický kouč Aleš Chrastina.

Z výhry se radovala taky Karviná, která doma potvrdila roli favorita a i díky devíti trefám Jonáše Patzela porazila 29:23 Hranice. „Tento zápas splnil svůj účel. Chtěli jsme, aby si zahráli všichni, i mladí kluci, a to se povedlo. Vyzkoušeli jsme si různé varianty v obraně i útoku,“ řekl karvinský trenér Michal Brůna.

Na body naopak nedosáhli hráči Frýdku-Místku, kteří doma přivítali Duklu. Svěřenci trenéra Daniela Vala měli utkání dobře rozehrané, zpackali ale koncovku a prohráli 28:32. „Jsme zklamaní, chtěli jsme zápas zvládnout, ale v tak vyrovnaném utkání si nemůžeme dovolit neproměnit pět sedmiček a spoustu náskoků a protiútoků. Navíc s technickými chybami, kterých jsme se dopustili, jsme možná na čísle dvacet. V zápase, kdy proti sobě hrají dvě vyrovnaná družstva, si něco takového nemůžeme dovolit. Bralo nám to sebevědomí a Duklu to naopak vracelo do zápasu. Proto jsme prohráli,“ uvedl Valo.

V akci byly taky házenkářky Poruby, které vyzvaly Most. Ten přijel i se staronovým trenérem Jiřím Tancošem, Ostravanky ale nedaly svou kůži snadno. Poruba favorita trápila, ještě v poločase prohrávala jen o gól, Most ale nakonec zvítězil 30:25.

Foto: KH ISMM Kopřivnice

Tvorba webových stránek: Webklient