Základní část házenkářské extraligy je minulostí. I přes závěrečnou porážku ji ovládli házenkáři Karviné.

Karvinský Baník v základní části prohrál jen dvakrát. Nejprve v Lovosicích a znovu v sobotu v Plzni, která zvítězila 29:25. To už ale nic nemění na faktu, že tým trenéra Michala Brůny ovládl základní část a do play-off půjde z prvního místa.

Soupeřem Karviné bude Kopřivnice, která v sobotu doma uhrála remízu 32:32 proti Zubří. „My jsme lépe zvládli první poločas a Zubří naopak zase lépe hrálo v tom druhém, kdy dokázalo srovnat výsledek. Čtyřicet vteřin před koncem jsme měli šanci na vítězství, pak zase ale mohlo zvítězit Zubří, takže z mého pohledu určitě remízový zápas. Mančaft určitě musím pochválit za velkou bojovnost,“ prohlásil po utkání trenér týmu z města Tatry Aleš Chrastina.

Prvním venkovním vítězstvím v sezoně se rozloučili se základní části házenkáři Frýdku-Místku, kteří vyhráli 30:27 v Maloměřicích. Do play-off ale svěřenci trenéra Daniela Vala neprošli. „Nechytli jsme úvod, i když jsem hráče na to upozorňoval. Pak jsme ale zabrali. Byly pasáže, kdy jsme mohli odskočit na více gólů, ale vlastními chybami, nekoncentrovaností, neproměněnými šancemi jsme vraceli Maloměřice zpátky do hry. Ke konci se nám to málem vymstilo. Naštěstí jsme to nakonec udrželi a vyhráli jsme,“ řekl Valo, jehož tým čekají boje v play-out.

Domácí výhry se dočkaly i ženy Poruby, které porazily Kynžvart a berou třetí triumf v řadě. Ostravanky zvítězily 30:23. „S výsledkem jsem velmi spokojený, s Kynžvartem je to velmi cenné a celkem i vysoké vítězství. I když je to nováček soutěže, tak všichni známe jeho kvality. Dnes jsem věřil, že vyhrajeme, byl jsem o tom přesvědčený. Děvčata konečně hrají to, na co mají, a jsem rád, že to není otázka jen jednoho zápasu a že se konečně ukazuje práce, kterou jsem nastavil a pevně doufám, že to tak půjde dál,“ prohlásil kouč Stanislav Pupík.

Tvorba webových stránek: Webklient