Minulé dny byly znovu plné výborné házené. Hrály se i evropské poháry.

Hned dva náročné zápasy čekaly v minulých dnech Karvinou. V tom prvním Baník vyjel na horkou palubovku Zubří, kde v extraligové předehrávce zvítězil i díky dvanácti trefám Jonáše Patzela 30:26. Ještě v poločase přitom vedlo o gól Zubří. „Zubří drželo zápas padesát minut. My jsme se po prvních patnácti minutách rozhodli, že rušíme kombinační hru, Krupa byl v bráně z dálky dobrý. Chodili jsme jeden na jednoho a rozhodli jsme to tím,“ uvedl po zápase trenér Karviné Michal Brůna, jehož svěřenci pak v sobotu doma ve třetím kole Evropského poháru porazili 22:18 bosenskou Gračanicu.

Dobrou formu z posledních zápasů potvrdili taky házenkáři Kopřivnice, kteří zvítězili 29:24 na palubovce posledních Hranic.

Hodně náročná zkouška čekala na házenkáře Frýdku-Místku, kteří jeli na půdu silné Plzně. Ještě o přestávce hosté o gól vedli, nadějně rozjeté utkání ale nakonec k bodům nedotáhli. Talent zvítězil 31:26. „Byli jsme na Plzeň perfektně připravení, což se potvrdilo v prvním poločase. Vzhledem k jeho průběhu je veliká škoda, že jsme ho vyhráli pouze o jediný gól. Měli jsme na to jít do šaten s větším náskokem. Po změně stran jsme věděli, že nás Plzeň zatlačí. Bohužel jsme se v útoku dopustili mnoha technických chyb, kterými jsme Plzeň posadili na koně. Když otočila skóre, dostala se ke své hře a začala nás přehrávat,“ prohlásil trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

Hrály taky házenkářky Poruby, které nastoupily k utkání na hřišti Slavie. Ostravanky chtěly favoritky překvapit, domácí tým šel ale od začátku suverénně za vítězstvím a vyhrál vysoko 38:18. „Náš výkon byl doslova ostudný. Nedokážu pochopit tento kolaps po velice dobrém výkonu proti Mostu. Vím, že jako trenér zodpovídám za herní výkon družstva, ale takový kolaps jsem ještě nezažil a nedokážu si ho vysvětlit,“ řekl zklamaně kouč Poruby Jaroslav Hudeček.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient