Házenkářská Chance Extraliga rozehrála play-off. Do toho vstoupila i Karviná, která zároveň bojovala ve čtvrtfinále Evropského poháru.

Baník nejprve ve středečním prvním extraligovém čtvrtfinále porazili doma 34:24 Jičín a dobře se naladil na nedělní odvetu čtvrtfinále Evropského poháru v norském Sanderfjordu. Ten vyhrál první zápas v Karviné o tři branky a stejným rozdílem ovládl i domácí souboj. „Bohužel jsme, podobně jako doma, nechytili začátek. Teprve až při vysunuté obraně ve druhém poločase Norové chybovali a my je byli schopni párkrát potrestat v rychlém přechodu. Runar hrál velmi rychlou házenou, se kterou se naši hráči v lize nepotkají,“ uvedl karvinský trenér Michal Brůna po porážce 25:28.

Do extraligového play-off vstoupili taky hráči Frýdku-Místku, kteří dvakrát prohráli v Lovosicích (27:35 a 29:33). Hlavně druhý zápas ovšem nabídl pořádné drama, hosté ve druhé půli vedli, nevyšla jim však úplná koncovka. „Těžko se to hodnotí, jsme samozřejmě zklamaní. Cítili jsme šanci a od úvodu jsme byli ve hře. Oba týmy se již v prvním zápase hodně vydaly a je těžké zvládnout tak náročné dva zápasy ve dvou dnech. Já musím před svým týmem smeknout, jak se hráči rvali,“ řekl kouč Frýdku-Místku Daniel Valo.

Náročné utkání sehrály taky házenkářky Poruby, které trápily favorizovaný Most. Ten doma zvítězil po boji 27:24. „Mám z našeho výkonu i přes porážku dobrý pocit. Je patrná vzestupná tendence u celé řady hráček a jsem přesvědčený, že jdeme správnou cestou,“ prohlásil trenér ostravského celku Jaroslav Hudeček.

Foto: DHK Most

Tvorba webových stránek: Webklient