Házenkářky Poruby sehrály v lednu v MOL Lize dva těžké zápasy. Na body v nich nedosáhly.

Poruba, která je v tabulce předposlední, vstoupila do letošního roku utkáním na půdě třetího Mostu, který potvrdil roli favorita a vyhrál 31:25. „Nakonec jsme odešli poraženi o šest branek, ale nemáme se zač stydět. Domácí družstvo je opravdu nesmírně kvalitní a na každý post má další výborné hráčky. Pro naše mladé hráčky jsou taková utkání vysokou školou a já pevně věřím, že zkušenosti z těchto těžkých zápasů v brzké době zúročí,“ řekl po utkání trenér Poruby Jaroslav Hudeček.

V minulém kole pak Poruba zavítala do Kynžvartu. Ten je v tabulce čtvrtý a má stejně bodů jako Most. Ještě v poločase házenkářky z Ostravy prohrávaly jen o čtyři branky, nakonec ale prohrály 24:32. „Průběh utkání nám opět ukázal, že na postavenou obranu můžeme hrát rovnocennou partii s každým, ale technické chyby, neproměněné šance dávají našim soupeřům možnosti k přechodům do rychlého útoku. Máme pořád na čem pracovat a pevně věřím, že postupem času naše hra bude výrazně kvalitnější. Musíme se teď maximálně připravit a soustředit se na pro nás velice důležité utkání se Zlínem,“ dodal Hudeček.

Právě Zlín, který je v tabulce o dva body před Porubou (ale odehrál o zápas více), bude příštím soupeřem týmu kouče Hudečka. Hrát se bude v neděli v Ostravě.

Tvorba webových stránek: Webklient