Karvinští muži měli o víkendu volno a čekali na svého finálového soupeře. Další krajské týmy byly ale v akci.

Karviná už ví, že si ve finále zahraje proti Plzni, která po obrovské bitvě vyřadila Zubří. Bojovalo se ale taky v dalších skupinách.

V akci byla Kopřivnice, která v souboji o sedmé místo narazila na Nové Veselí. Tým z města Tatry poslední domácí utkání sezony zvládl, vyhrál 28:26 a zajistil si dobrou pozici do odvety.

Z vítězství se radovali taky házenkáři Frýdku-Místku, kteří ve svém letošním závěrečném utkání porazili doma Hranice 29:28. „Nebylo lehké hráče namotivovat k poslednímu utkání, když už předem věděli, že skončí devátí, ať už zápas skončí jakkoliv. Jsem rád, že jsme duel zvládli a vyhráli. Bylo to zasloužené vítězství, protože jsme celý zápas vedli, byť to nebylo bez chyb. Hlavně závěr střetnutí jsme měli zvládnout lépe,“ uvedl trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

Dařilo se taky házenkářkám Poruby, které v utkání play-out nastoupily netradičně v Polance. Domácí azyl však zvládly a Slavii porazily 34:29. „Úvod zápasu nám vyšel na výbornou. Fungovala obrana, Hana Mučková chytala výborně a prosazovali jsme se dobrou hrou v útoku. Co mě trochu mrzí, je to, že když dám příležitost mladším hráčkám, které mají být oporou družstva v budoucí sezoně, soupeř hned stáhne gólové manko. Každopádně vítězství mě těší a doufám, že poslední dvě utkání vyhrajeme a děvčata si konečně oddychnou po dlouhé a náročné sezoně,“ prohlásil trenér ostravského celku Stanislav Pupík, jehož svěřenkyně v play-out ještě neprohrály.

Foto: DHC Sokol Poruba

Tvorba webových stránek: Webklient