O víkendu pokračovalo další kolo házenkářské extraligy. A v akci byly i interligové házenkářky Poruby.

Házenkářkám Poruby se ale letos nedaří, což podtrhl i jejich výkon v Olomouci. Hostující hráčky sice v úvodu vedly 5:3, už v poločase ale prohrávaly o třináct branek a ve druhé půli se náskok ještě navýšil. Olomouc nakonec vyhrála 39:17. „Utkání nemá smysl hodnotit. Stydím se za náš výkon a nemám bohužel nic, co bych víc k tomu dodal,” řekl zklamný kouč Poruby Pupík.

Na body nedosáhli ani extraligoví házenkáři Kopřivnice, kteří doma přivítali Plzeň. Tým z města Tatry soupeře ze západu Čech trápil, ve vyhroceném utkání se ale nakonec radovali hosté, kteří zvítězili 26:23.

Nečekaně vyrovnané bylo také utkání mezi Karvinou a Hranicemi. Baník totiž poslal do zápasu mladou sestavu s několika dorostenci a ještě v poločase domácí vedli jen o gól. Ve druhé půli ale rozjel kanonáru Solák, ke kterému se přidal i Patzel a Karviná nakonec vyhrála 33:28. „Chtěl jsem nechat zahrát kluky, kteří se moc na hřiště nedostanou, plus dva dorostence, Galiu a Peláka. Po hrůzostrašném prvním poločase jsme se v druhém s příchodem Patzela konečně rozběhli a brali povinné dva body,“ řekl po zápase trenér Baníku Michal Brůna.

Zápas Frýdku-Místku v Jičíně se kvůli karanténě nehrál.

Foto: DHC Sokol Poruba

Tvorba webových stránek: Webklient