Od října se letos naplno rozběhla Porubská školní liga, do které se zapojily děti ze tří porubských škol a jedné „přespolní” z Velké Polomi. Všichni si miniházenou naplno užívají. 

Tři říjnové čtvrtky (6.,13. a 20.10.) patřila porubská sokolovna postupně pátým, čtvrtým a nakonec taky třetím třídám ze základních škol Dětská, Komenského a Jana Šoupala. Ve Velké Polomi se chystá větší turnaj na první listopadový čtvrtek (3.11.).

S turnajem a jeho hladkým průběhem vždy pomáhají jak samotné paní učitelky, tak hlavně hráčky interligového týmu DHC Sokol Poruba. Ty se vždy věnují předturnajovým rozcvičkám a následně rozhodcovským povinnostem.

„O samotné výsledky až tak nejde, důležité je, si že všechny děti dostatečně zahrají a stráví v pohybu celé dopoledne. Jde poznat, že děti obecně sport baví a míčové hry, včetně samotné házené, jsou skvělou formou, jak v nich vzbudit lásku ke sportu. Stačí jim dát prostor a čas. Většinou jim v naší sokolovně otevřeme i malou tělocvičnu, kde je různé nářadí a náčiní a děti se tak i mezi svými utkáními stále hýbou,” uvedla vedoucí školní ligy a zároveň trenérka mladších žaček TJ Sokola Poruby Petra Vavříková.

Foto: TJ Sokol Poruba

Tvorba webových stránek: Webklient