Zatímco muži měli během minulých dní reprezentační sraz, ženy pokračovaly v interligových bojích. Znovu se dařilo Porubě. 

Házenkářky Poruby se letos rozjížděly pomalu, dlouho hledaly formu a prohrávaly zápas za zápasem. V posledních týdnech ale zabraly a sbírají důležité body. 

Ostravanky postupně porazily Plzeň, Stupavu i Kynžvart a o víkendu zvítězily také v Hodoníně, který je v tabulce předposlední. Hostující hráčky braly výhru 32:28. 

V poločase Poruba vedla už o pět branek, po přestávce ale domácí házenkářky zabraly a dostaly se na dostřel jediného gólu. Ostravanky si ale vzaly oddechový čas a zápas už dotáhly do vítězného konce. 

 „Zápas nebyl lehký, jak jsem holkám celý týden zdůrazňoval. Hodonín bojoval do konce utkání a mne těší, že i když soupeř stáhl náš náskok až na jeden gól, nepodlehli jsme tlaku a naší poctivou hrou jsme zápas dotáhli do vítězného konce,” pochválil svůj tým trenér Poruby Stanislav Pupík. 

Foto: DHC Sokol Poruba

Tvorba webových stránek: Webklient