Muži Frýdku-Místku bojují o postup do extraligového play-off, klub však reprezentuje také početná mládežnická skupina. A ta dělá předsedovi klubu Lubomíru Kavkovi velkou radost.

Jak byste zhodnotil letonší rok, který se pomalu blíží ke konci?

Rok 2021 byl obdobně jako rok 2020 silně ovlivněn pandemií viru covid-19. Hlavně nám bylo líto dětí a mládeže, neboť jejich soutěže se opět nedohrály. Činnost klubu tím byla značně utlumena, protože máme v soutěžích všech kategorií pravidelně devět mládežnických družstev od minižáků až po juniory. Ještě bylo štěstí, že bylo umožněno hrát a dohrát extraligu mužů, i když ve velmi ztížených podmínkách a bez diváků.

Jaké úspěchy byste za minulý rok vyzdvihl?

Ono se toho zas až tak moc neudálo. Co se týče výsledků družstev v soutěžích, tak můžeme hodnotit pouze extraligu. Se základní částí soutěže můžeme být spokojeni, protože jsme se umístili v horní polovině tabulky a do play-off jsme vstupovali z pátého místa. Po vypadnutí ve čtvrtfinále s Lovosicemi jsme v dalším boji o umístění prohráli velmi těsně se Zubřím. S Jičínem jsme již zřejmě ztratili motivaci, dali šanci mladým hráčům a dvakrát těsně prohráli. Obsadili jsme tak konečné osmé místo. Můžeme být pyšní na to, že po rozvolnění pandemických opatření se nám podařilo úspěšně restartovat činnost družstev mládeže, zorganizovali jsme pro děti sportovní týden „prázdniny ve městě“ i tradiční soustředění v Beskydech v obci Bílé. Touto činností se nám podařilo udržet aktivní členskou mládežnickou základnu. V současné době jsme spokojeni také s postupem našich starších žáků z kvalifikace do celostátní Žákovské ligy ČR.

Je i něco, co se vám moc nepovedlo?

Nemůžu říci, že by se něco zásadně nepovedlo. Pandemií byla značně ovlivněna nejen sportovní, ale i organizačně-personální činnost klubu. Proto se nám nepodařilo v náborech získat, tak jako v minulosti, dostatečný počet nových dětí do přípravky a minižáků. S návratem dětí do škol se to snad povede dohnat, i když s příchodem další vlny pandemie to bude asi složité.

Jaký očekáváte další rok?

Jak to tak vypadá, tak i nadcházející rok může být silně ovlivněn pokračující koronavirovou pandemií. Proto si netroufáme plánovat nějaké zásadní a dlouhodobé cíle. V extralize bychom se chtěli ještě pokusit porvat o postup do play-off, ačkoliv už máme větší ztrátu na postupovou osmou příčku, taky ale máme zatím méně odehraných zápasů.  V dorostu bychom chtěli v obou kategoriích postoupit do celostátní nadstavby, což znamená umístit se v naší divizi Morava do čtvrtého místa. To se nám zatím daří.

Máte nějaký vzkaz pro vaše fanoušky a další lidi, kteří se pohybují v házenkářském prostředí? 

Samozřejmě chci všem našim partnerům, funkcionářům, hráčům, fanouškům a příznivcům klubu popřát pevné zdraví a úspěšný nadcházející rok. Sportem a zdravým životním stylem pomáhat k překonání té potvory jménem covid a uspíšit tak návrat k normálnímu životu. Fanouškům bych chtěl poděkovat za přízeň, trpělivost a ochotu při prokazování bezinfekčnosti při vstupu do hlediště. Těšíme se, že je budeme moct stále v hledišti přivítat.

Tvorba webových stránek: Webklient