Uplynulé dny patřily prestižnímu házenkářskému turnaji Prague Handball Cupu. Velmi dobře se na něm prezentovaly i týmy z Moravskoslezského kraje, které se představily napříč všemi kategoriemi.

Prague Handball Cup je největším mezinárodním halovým turnajem v házené pro mládež, který se každoročně a už od roku 1992 pořádá o velikonočních svátcích. V uplynulých dvou letech se akce nemohla kvůli koronaviru uskutečnit, letos se ale turnaj vrátil se vší parádou.

„Pragáč” se hraje ve více než 25 halách po celé Praze. Letos na něj dorazily týmy z Německa, Dánska, Maďarska, Belgie, Finska, Litvy, Lotyška, Francie, Rumunska, Rakouska, Švédska, Nizozemska nebo Slovenska. V akci byly taky téměř dvě stovky mužstev z České republiky.

Hrálo se v několika kategoriích dívek i chlapců, od minižáků po starší dorost, a medailové boje vrcholily v pondělí. Parádního úspěchu dosáhly mladší dorostenky Poruby, které v dramatickém finále přehrály Slavii a vybojovaly zlato. Porubský Sokol vyvezl do Prahy i dva týmy mladších a dva týmy starších žaček.

Úspěch zaznamenalo i společné družstvo mladších dorostenců Klimkovic a Frýdku-Místku, které vyhrálo pavouka play-off B. Čtyři týmy vzal do Prahy Bohumín a tři Polanka, jejíž minižáci obsadili druhé místo v play-off B a starší žáci skončili ve čtvrtfinále play-off B, kde nestačili na kluky z TJ Sokol Centrum Haná, s nimiž prohráli rozdílem jedné branky.

Dva týmy přivezly do Prahy Nový Jičín se Sokolem Ostrava, Klimkovicemi a Paskovem, jeden Třinec, Frýdek-Místek a Hlučín, který si připsal i skalp německého Lipska.

„Naše mužstva nás skvěle prezentovala jak na hřišti, tak mimo něj. Všem za parádní účast moc děkujeme,“ uvedl předseda krajského svazu házené Pavel Bochnia.

Foto: Fotografie házené – Handball photo

Tvorba webových stránek: Webklient