Společné trénování se zkušenými trenéry a osobnostmi českých extraligových a MOL ligových klubů si během uplynulých šesti týdnů užilo bezmála 1 800 dětí! Trenéři pro ně připravili trénink házenkářských dovedností, kondice i veselé sportovní a soutěžní hry. A ti nejšikovnější z malých házenkářů a házenkářek vybojovali i krásné házenkářské odměny.

Házenkářské týmy už se konečně opět schází ke společné přípravě na venkovních hřištích a malí sportovci si zase užívají tréninky s kamarády. Poslední týdny individuální domácí přípravy před rozvolněním opatření jim ale obohatilo šest hodinových Live tréninků, během kterých si malí házenkáři a házenkářky zatrénovali pod vedením zkušených trenérů Tréninkových center mládeže i s hvězdami špičkových českých týmů – například s reprezentanty Lukášem Mořkovským, Martinou Přikrylovou, Adamem Ptáčníkem, Karin Řezáčovou nebo Julií Frankovou.

„Úkolem Live tréninků bylo navnadit děti před rozvolněním opatření k návratu ke klasickým tréninkům. Dát jim nový impuls po měsících individuálního domácího trénovaní. Svůj účel Live tréninky určitě splnily a pokud by v budoucnu mělo opět dojít ke zpřísnění opatření, bude tento projekt připraven znovu propojit děti ke společnému trénování alespoň v on-line prostředí,“ přislíbil prezident ČSH Ondřej Zdráhala. Právě on měl pozitivní zkušenost s podobným projektem ze svého působení v Polsku a těší jej kladné ohlasy házenkářů, jejich rodičů i mládežnických trenérů na společné trénování spojující děti napříč celou Českou republikou.

„Děkuji všem trenérkám a trenérům TCM a RKC a všem hráčům a hráčkám, kteří se zapojili do projektu Live tréninků. Myslím, že projekt jednoznačně splnil svůj účel, a klubům pomohl aktivovat děti před návratem na hřiště,“ řekl jeden z autorů projektu Live tréninků Radek Flajsar, člen Exekutivy ČSH.

Během šesti týdnů proběhlo celkem šest živě streamovaných Live tréninků, které postupně připravili trenéři, hráči a hráčky pod záštitou TCM Nové Veselí, Slavia Praha, DHK Olomouc, HC Zubří, Frýdek-Místek a RKC DHC Plzeň. Děti společně absolvovaly kondiční i dovednostní tréninky, kromě toho si ale užily i zábavu a jednou dokonce i společně pekly „formu“ pro české reprezentantky. Společně fandily českým reprezentačním týmům, vyráběli pro ně maskoty a pro sebe originální sportovní pomůcky.

„I tento projekt přispěl k tomu, že z většiny regionů zatím zaznívají pozitivní zprávy o tom, že úbytky dětí po návratu k tréninkům nejsou vůbec dramatické. Věříme, že děti se těší z návratu na hřiště a ke spoluhráčům a neztratily nic ze své radosti z házené,“ doplnil závěrem Radek Flajsar.

Záznamy z Live tréninků si můžete pustit na odkazech:

Live trénink 1

Live trénink 2

Live trénink 3

Live trénink 4

Live trénink 5

Live trénink 6

Tvorba webových stránek: Webklient