Dalším krajským oddílem, který jsme navštívili, je Polanka. Popovídali jsme si s předsedou klubu Jaromírem Friedelem.

Jaký byl, ze sportovního pohledu, váš rok 2022?

Jsem rád, že jsme celoroční sportovní přípravu zvládli bez zásadních problémů, a to díky všem 16 trenérům. Jednotlivá družstva trénovala minimálně třikrát v týdnu, navíc jsme organizovali dva přípravné kempy pro muže a dorostence, v srpnu tradiční týdenní přípravný kemp v RS Hadinka, kterého se účastnilo 60 žáků a ve spolupráci se ZŠaMŠ H. Salichové proběhl příměstský kemp pro neregistrované děti.

V přípravném období se naše žákovská družstva zúčastnila několika přípravných turnajů, včetně mezinárodního turnaje Prague Handball Cupu. Rovněž náš klub organizoval již 28. ročník mládežnického turnaje Polanka Cup 2022 za účasti zhruba 60 družstev ve čtyřech kategoriích. Zvlášť si cením fungující sportovní spolupráce s kluby v rámci Ostravy, a to především s TJ Sokol Ostrava.

Do mistrovských soutěží ČSH jsme přihlásili dvě družstva a v žákovských soutěžích MSKSH nás reprezentuje osm týmů. Nechci se opakovat, ale práce s mládeží byla a je naší prioritou, bez toho se nelze dívat do budoucnosti.

Covid skončil, místo něj ale přišla další krize. Jak ji váš oddíl zvládá?

Ano, formálně covid skončil, ale jaké zdravotní dopady bude mít, nevíme. Sportovní činnost v klubu pokračuje. Co s námi udělá ekonomická situace, když se několikanásobně zvýšila cena energií a stoupla cena pohonných hmot? Znamená to pro nás ohromné zvýšení nákladů na dopravu a pronájem sportovní haly. Jak to dopadne? To si můžeme říci až za rok. Snad to překonáme a bude co hodnotit.

Co se vám během uplynulého roku nejvíc povedlo?

Těší mě, že se v roce 2022 povedlo zajistit sportovní činnost v klubu v plném rozsahu a všichni naši členové krizi zdravotně překonali. Sportovní výsledky jdou v této chvíli na druhou kolej, přestože starší dorostenci byli šestí v republice a mladší žáci se umístili na třetí příčce v krajské soutěži.

Kde ještě musíte přidat?

Vždy se najde něco, co je potřeba zlepšit. Chybí nám tréninkové prostory a určitě bych přivítal, kdybychom svou činnost uměli lépe propagovat v mediích. Pomohlo by nám to v získávání nových házenkářů.

S čím jdete do roku 2023? Co všechno vás čeká?

Do tohoto roku vstupujeme s představou, že sportovní činnost naplníme v plném rozsahu tak, jak plánujeme, tedy tréninky, kempy, utkání, turnaje, účast na mezinárodním turnaji ve Slovinsku i společenské akce, čímž mám na mysli organizaci tradičního plesu, kde se prezentujeme jinak, než po sportovní stránce. I na tuto akci zveme své příznivce i házenkáře z jiných klubů.

Máte nějaký vzkaz pro fanoušky a další lidi z házenkářského prostředí?

Neztrácet naději, že vše za určitých podmínek opět zvládneme a své aktivity zrealizujeme.

Tvorba webových stránek: Webklient