Boje na Polanka Cupu začaly. Součástí prestižního turnaje je i výběrový dívčí a chlapecký tým Moravskoslezského kraje.

Oba týmy se chystají na olympiádu dětí a mládeže, která proběhne v Českých Budějovicích. Ještě předtím se ale krajské mužstvo starších žaček a starších žáků ukáže na Polanka Cupu.

„Dorostenecké kategorie na Polanka Cupu se účastníme každý rok. Je to něco, co se nám osvědčilo,“ řekl trenér chlapeckého týmu Jaromír Petřek. „Hodně nám to pomáhá. Jsou to náročné zápasy, někteří kluci, kteří proti nám hrají, jsou i o dva roky starší. My si tak můžeme vyzkoušet tvrdší, silnější i rychlejší házenou,“ dodal.

V chlapeckém týmu aktuálně figuruje 16 hráčů, na olympiádu jich pojede 14. Finální nominaci na vrchol sezony na Polanka Cupu ladí i výběr dívek.

Tvorba webových stránek: Webklient