Házenkářské boje spějí do cílové rovinky. A rozhodně je na co koukat.

Do finále házenkářské Chance Extraligy se opět dostaly týmy Plzně a Baníku. Ten letos se svým soupeřem třikrát prohrál, v první finálové bitvě ale dokázal venku vyhrát 32:31 a v sérii vede 1:0 na zápasy. „Oba celky odehrály slušný zápas před plnou halou. V Karviné to bude vypadat podobně. Nenechali jsme Plzeň odskočit. Na konci jsme nemohli dát gól šest na šest nebo využít přesilovku, hráli jsme v sedmi bez brankáře a vyplatilo se,“ uvedl kouč Karviné Michal Brůna.

Dařilo se taky házenkářům Frýdku-Místku. Ti v prvním duelu série o páté místo vedli doma nad Duklou už o dvanáct branek, nakonec vyhráli 32:25 a vytvořili si dobrý náskok do odvety. „Vzhledem k postavení v tabulce po základní části byla Dukla favoritem. Zároveň vzhledem k průběhu utkání mě mrzí, že jsme nevyhráli větším rozdílem, měli jsme k tomu nakročeno. Musíme ale respektovat sílu a kvalitu Dukly. Jsme spokojení s vítězstvím, ale jsme teprve v polovině dvojzápasu,“ řekl trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

Kopřivnice v posledním utkání sezony doma porazila 35:26 Hranice a suverénně ovládla skupinu o udržení. Ve skupině o udržení hrají také házenkářky Poruby. Ty sice první tři duely prohrály, pak ale porazily 18:16 Kynžvart a 23:22 Plzeň. V tabulce jsou však stále poslední.

Foto: Hynek Sladký

Tvorba webových stránek: Webklient