Letošní extraligové finále k sobě opět svedlo Karvinou s Plzní. První bitva vyzněla lépe pro Baník. 

Karviná nejprve vyhrála základní část a pak bez zaváhání prošla i prvními dvěma koly play-off. Ve finále Baník vyzval Plzeň a v prvním utkání měl na domácí palubovce celou dobu navrch. Výsledek 33:28, ke kterému přispěl jedenácti góly Vojtěch Patzel, byl naprosto zasloužený.

„Na začátku jsme se urvali na 5:0, což nás dostalo dobře do zápasu. Plzeň hraje agresivní obranu, je jedna z nejlepších v lize. My jsme se na to připravovali, kluci věděli, že se mají soustředit jen na sebe a nemají se nechat ničím rozptylovat. Budeme se snažit hned ve středu vyhrát v Plzni, ale víme, že tam nás budou čekat hodně tvrdé podmínky. Plzeňští nám budou chtít vrátit dnešní porážku,“ uvedl karvinský kouč Michal Brůna.

V akci byli taky házenkáři Kopřivnice, kteří v sérii o sedmé místo prohráli 28:31 v Novém Veselí. Na sedmý flek jim chyběl jediný gól a skončili tak osmí.

V posledním utkání sezony neuspěly ani házenkářky Poruby, které poprvé padly v play-out a prohrály 28:33 v Písku. „Do posledního utkání jsem po dobrém výkonu v minulém utkání postavil mladé hráčky. I přes porážku je musím pochválit za bojovnost a dobrý herní výkon. Chyběla nám hlavně v obraně nemocná Míša Konečná, tu jsme nebyli schopni bohužel nahradit. Tým v bráně držela skvěle Adéla Hřebejková,” prohlásil trenér Poruby Stanislav Pupík.

Tvorba webových stránek: Webklient