V neděli proběhlo v Havířově první kolo ČSPL mladších žaček. Kromě českých mužstev byly v akci i dva týmy z Polska a ze Slovenska.

Pořadatelem prvního kola ČSPL byla Hrabůvka, která nakonec celý turnaj i vyhrála. Ovládla všechny čtyři zápasy (týmy ze stejných zemí proti sobě nehrají) a vybojovala maximální počet osmi bodů.

„Tušili jsme, že bychom měli být favority. Víme, jaké holky tady máme a jak trénujeme. Ale turnaj byl velmi těžký,” poukázal na kvalitu soupeřek předseda Hrabůvky Tomáš Bárta. Druhé skončilo Partizánské a třetí Martin, oba shodně se šesti body. „Byli to hodně silní soupeři, na naší úrovni. Jsem rád, že jsme to uhráli,” řekl Bárta.

Čtvrté a páté místo obsadily polské celky Swietochlowice a Ruda Slaska, šestá byla Karviná. „Těšili jsme se na mezinárodní konfrontaci. V naší krajské soutěži nemáme konkurenci, proto jsme byli zvědaví, jak si povedeme. A je vidět, že jdeme správnou cestou,” těší Bártu.

Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena Beáta Kubálková z Hrabůvky, která se, stejně jako její spoluhráčka Mia Magdaléna Bártová, dostala i do All-Star týmu. Druhé kolo ČSPL bude hostit 11. února Partizanské, potřetí se pak týmy sejdou 5. března v polském městě Ruda Slaska.

Tvorba webových stránek: Webklient