Házenkářky Poruby se dočkaly první výhry v sezoně. V akci byly také mužské týmy z našeho kraje.

Poruba se dočkala výhry po třech porážkách v řadě. Uspěla na zlínské palubovce, kde i díky osmi trefám Farářové vyhrála 28:24. „Chtěl bych pochválit celé družstvo za neskutečnou bojovnost, agresivitu a vůli po vítězství,“ řekl trenér ostravského celku Jaroslav Hudeček.

V mužské extralize se odehrál šlágr mezi Karvinou a týmem Zubří. Utkání bylo dlouho vyrovnané a rozhodla ho až poslední desetiminutovka. Valaši se od stavu 20:20 ani jednou neprosadili, zato Baník dal pět branek v řadě a zvítězil 25:20. „Rozhodli jsme hrou sedm na šest. A taky nám hodně pomohli fanoušci. Děkujeme jim za skvělou atmosféru, která k derby patří, uvedl trenér Baníku Brůna.

Doma se představili taky házenkáři Frýdku-Místku, kteří narazili na Brno. Utkání se ale domácím vůbec nepovedlo a prohráli vysoko 24:35. „Není moc co hodnotit. Brno nás jednoznačně předčilo ve všech herních činnostech,“ prohlásil frýdecko-místecký trenér Valo.

Neuspěla ani Kopřivnice, která doma prohrála s mistrovskou Plzní. O přestávce hosté vedli jen o dvě branky, po návratu z kabin si ale vytvořili větší náskok a zvítězili 38:28.

Tvorba webových stránek: Webklient