Dámská MOL Liga se vzhledem k reprezentačnímu srazu nehraje, mužská Chance Extraliga ale pokračuje dál. Tahákem kola bylo derby mezi Kopřivnicí a Frýdkem-Místkem.

Frýdek-Místek byl v derby favoritem, Kopřivnice ale utkání zvládla lépe. Frýdku-Místku zápas vůbec nevyšel a tým z města Tatry zvítězil po dobrém výkonu 32:26. „My jsme nepodali takový výkon, jaký jsme si představovali. Tím bych ale nechtěl snižovat kvalitu Kopřivnice. Náš špatný výkon měl souvislost s tím, že jsme k zápasu nepřistoupili, jak jsme měli a byli jsme bez nasazení. V tom nás Kopřivnice předčila, více chtěla a byla agresivnější,“ řekl hostující kouč Daniel Valo.

To domácí, jejichž výhru sledovalo 215 diváků, byli pochopitelně spokojení. „Utkání se mi určitě hodnotí dobře. Podali jsme bojovný výkon, a tak bychom se měli pokaždé prezentovat. Hráli jsme dobře v obraně i v útoku. Oba gólmani předváděli zákroky, které nás držely ve hře. Máme body, které jsme potřebovali, teď musíme jet dál,“ dodal kopřivnický trenér Aleš Chrastina.

Karviná si své utkání s Novým Veselím, vzhledem k účasti obou týmů v Evropském poháru, předehrávala už ve středu. Baník byl od začátku lepší a šel jasně za vítězstvím. „První poločas byl velmi dobrý, hlavně v obraně. S tou jsem byl spokojený, zkoušeli jsme nové věci. Ve druhém poločase nám trochu spadla střelecká úspěšnost, hůř jsme se prosazovali, a to byl vlastně ten důvod, že se Veselí dokázalo dotáhnout v jedné chvíli až na tři góly. Veselí hraje dobře, má v tom systém a nehraje nic na náhodu,“ řekl domácí kouč Michal Brůna po výhře 30:22. Nejlepším střelcem domácích byl Solák, který se prosadil sedmkrát. V neděli pak Karviná uspěla i na evropské scéně a na půdě kosovského Rahovce zvítězila 33:29.

Foto: Jan Smekal

Tvorba webových stránek: Webklient