První ročník mezinárodního Handball V4 Cupu, který se odehrál v Polance, je minulostí. Z paměti všech účastníků ale jen tak nevymizí. 

Turnaj chlapců ovládl v silné konkurenci výběr Moravskoslezského kraje, který v klíčovém utkání zaskočil favorizovanou maďarskou akademii NEKA, jejíž výběr triumfoval v dívčí kategorii. Cenné poznatky přivezly také týmy ze Slovenska i z Polska a slova chvály volil po premiérovém ročníku Handball V4 Cupu rovněž krajský trenér mládeže a současný kouč české reprezentace Rastislav Trtík. 

Na turnaji byly k vidění skvělé zápasy, ale nešlo jen o sport, že? 

Je nutno zdůraznit, že se nehrálo „pouze“ o vítězství, ale především šlo o budování dobrých vztahů a kolektivního poznání. To vše s akcentem na vzájemnou pomoc při následujících mezinárodních projektech, které budou následovat v dalších ročnících a navážou na tento rozsáhlý projekt, který spolupráci nastartoval. 

Součástí projektu byla také školící oblast. Povedlo se vám, co jste chtěli? 

Školení trenérů a mladých rozhodčích bylo hodnoceno jako vysoce kvalitní a profesionální.  Náš cíl předávat zkušenosti byl splněn.   

Fungovala také spolupráce univerzit?

Zástupci univerzit z Ostravy, Bratislavy, Katowic a Budapešti si vyměnili informace potřebné k dalšímu rozvoji házené. Jako velmi důležitá se ukázala vzájemná informovanost v otázce zkvalitnění přípravy budoucích trenérů mládeže, a to především formou dalšího vzdělávání prostřednictvím profesionálů. Tato oblast má své rezervy a limity, proto jsme ji vyhodnotili jako naprostou prioritu pro práci s mládeží na poli házené. Kvalitní a inspirující informace přednesli mimo jiné zástupci z Maďarska. 

Můžete tedy říct, že jste s prvním ročníkem Handball V4 Cupu spokojeni? 

Rok a půl připravovaná a velmi náročná akce splnila očekávání. Jednotlivé oblasti i technické zázemí byly velmi pozitivně hodnoceny zástupci všech zúčastněných zemí i předsedou Českého svazu házené Ondřejem Zdráhalou. 

Tvorba webových stránek: Webklient