Karviná v pátek porazila o gól do té doby vedoucí Plzeň a vrátila se na první místo tabulky. Poslední zákrok utkání si připsal karvinský gólman Petr Mokroš, se kterým jsme si po zápase popovídali.

V duelu s Plzní jste dlouho tahali za kratší konec. Díky čemu jste podle vás utkání nakonec zvrátili na vaši stranu? 

Nepovedl se nám začátek, ale nesložili jsme se a pořád jsme věřili, že zápas otočíme. Pomohli nám i naši úžasní fanoušci, kteří nás hnali dopředu. 

Zápas jste začal mezi třemi tyčemi vy, brzy vás ale nahradil Marjanovič. Zaskočila vás Plzeň v úvodu? 

Neřekl bych, že zaskočila. Zápasy s Plzní jsou vždy vyrovnané a plné tvrdých soubojů. Na začátku jsme dostali rychlé a některé i smolné góly, což vám na sebevědomí moc nepřidá. Drželi jme však za jeden provaz, a proto jsme zápas zvládli. 

V průběhu utkání jste se do brány vrátil a pochytal jste několik těžkých střel. Jak moc těžký pro vás duel byl? 

Pro mě osobně to byl strašně těžký zápas, obzvlášť psychicky, jelikož jsem se celé utkání hledal a nedokázal jsem se dostat do herní pohody. Tento zápas mi však hodně dal, protože i když se mi nedařilo, jak bych si přál, tak jsme nakonec vyhráli. 

Nejvíc vám zatápěli Nejdl s Doudou, kteří dali dohromady 22 branek. Bylo složité jim čelit? 

To ano, bylo. Oba odehráli velmi dobrý zápas. 

Nejdl mohl v závěru přidat i 14. gól, tentokrát jste proti němu ale zasáhl a připsal jste si vítězný zákrok. Ulevilo se vám potom hodně? 

Ulevilo se nám všem, že jsme to zvládli. Obrana neskutečně šlapala a cítil jsem, že to zlomíme. Ani bych neřekl, že to byl můj zákrok, ale zásluha obrany. Myslím, že to byl Solo, kdo tu ránu zablokoval a já už jsem pak neměl problém tečovanou střelu vyrazit. 

Jak jste vnímal červený faul plzeňského gólmana Herajta? 

Abych řekl pravdu, tak jsem to vůbec neviděl. Viděl jsem, že je volný Ondra Skalický, tak jsem mu hodil míč, ale neviděl jsem, že proti němu vybíhá i jejich gólman. Rozhodčí to viděl určitě lépe. Naštěstí to dobře dopadlo a já jsem rád, že se nikdo nezranil, protože takové srážky jsou nebezpečné. 

Po porážce v Lovosicích jste se zase vrátili na první místo. S Plzní vás ale letos čeká ještě několik velkých bitev, souhlasíte? 

Jsme rádi, že jsme se vrátili do pohody. Výhra na Dukle a s Plzní, to námi hodně pomohlo. Plzeň máme ještě 22. prosince v semifinále poháru a bude to zase těžký zápas. Ostatně, tak už to mezi Karvinou a Plzní posledních pár let bývá. 

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient