Hvězdou týdne náš portál vyhlásil Sebastiána Vargu – čtrnáctiletého hráče z Klimkovic, který se kromě házené věnuje i hokeji.

Starší žáci Klimkovic ve své skupině II během uplynulého víkendu porazili Nový Jičín (21:14) a taky Havířov (44:16). V obou duelech byl hodně vidět čtrnáctiletý Sebastián Varga, který z pozice spojky nasázel celkem 17 branek. Jedenáct z nich si připsal v duelu s Havířovem. „Všichni jsme ale hráli super,” pochválil své spoluhráče.

Proti Novému Jičínu se však Klimkovice natrápily. „Asi jsme to trochu podcenili. Minule jsme je porazili o dost, teď to ale bylo vyrovnané. Rozhodli jsme to až na konci naší vytrvalostí a odhodláním,” řekl Varga.

Hráčům Klimkovic se letos daří, remizovali pouze s Frýdkem-Místkem B, který v odvetě už porazili. „Hrajeme týmově, máme několik tahounů i dobré brankáře,” prohlásil talentovaný Sebastián, který nastupuje také za klimkovické dorostence. „V dorostu je to rychlejší, jsou to pro mě cenné zkušenosti. Hodně mi to pomáhá a některé věci, které jsem viděl u dorostenců, pak zkouším i v žácích,” uvedl talentovaný házenkář, který je také brankářem hokejových Vítkovic.

Tvorba webových stránek: Webklient