Oddíl TJ TŽ Třinec po úvodních srpnových trénincích zorganizoval příměstský házenkářský tábor, který proběhl od 8. do 12.8.

Na příměstském táboře si skupina 27 chlapců a děvčat oddílu odtrénovala několik náročných tréninkových jednotek, ale na řadu přišly i velmi atraktivní činnosti, které celý týden zpestřily.

První den byl zaměřen na atletickou a házenkářskou průpravu na atletickém stadionu Na Lesní i ve sportovní hale STaRS v Třinci. „Trénink probíhal v dopoledních i odpoledních hodinách, byl zakončen sportovní gymnastickou přípravou pod vedením zkušených trenérů,“ uvedla trenérka Jana Rzymanová.

Úterý bylo opět zahájeno hodinou atletiky a celé dopoledne pak patřilo plážové házené pod vedením reprezentační trenérky Petry Vavříkové. „Děti si s nadšením zatrénovaly na písku a po zkušenostech z minulého roku už skoro profesionálně přistupovaly k utkání plážové házené,“ řekla Jana Rzymanová. Dopolední program byl zakončený skoky do letního koupaliště areálu Pod Javorovým v Třinci. „Odpoledne proběhl hodinový házenkářský trénink a na závěr dne jsme navštívili Třinecké muzeum, kde probíhá výstava historie Třineckého sportu s názvem Sportovní okamžiky na Třinecku,“ dodala trenérka.

Ve středu následoval výšlap na Filipku ve Slezských Beskydech a opékání párků na chalupě jednoho z třineckých trenérů, což celý kolektiv ještě více stmelilo. Ve čtvrtek ráno děti absolvovaly trénink za dohledu reprezentanta ve skoku na lyžích, během nichž pilovaly skoky, odraz a koordinaci pohybu. „V dopoledních i odpoledních hodinách proběhl taky velmi zajímavý trénink bývalého reprezentanta a hráče Karviné Jana Sobola ve sportovní hale STaRS v Třinci. Děti, a především trenéry, seznámil s pestrostí cvičení pro herní činnosti jeden na jednoho, a taky s tím, jak pilovat střelbu,“ prozradila Jana Rzymanová.

Poslední den tábora po skokovém tréninku již proběhl ve volnějším tempu. Děti si vyzkoušely, co se naučily během celého týdne a zahrály si nejen házenou, ale i různé kolektivní hry. „Po celou dobu tábora nás doprovázelo silné slunce, kterého se naši mládežníci nezalekli a odmakali si všechna cvičení na plno. Házenkářský příměstský tábor vyšel na jedničku a do dalších tréninků jde naše mládež plná elánu a odhodlání,“ těší Janu Rzymanovou.

Oddíl TJ TŽ Třinec vstupuje do sezony 2022/23 s družstvem mladších dorostenek, které budou hrát 2. ligu Morava, starších žáků (přebor MSL skupina I) a mladších žaček (přebor MSL).

Mladší dorostenky měly na startu přípravy možnost sehrát modelové utkání proti děvčatům z Bohumína. „Součástí letního programu je i naše pravidelná prezentace na skvělé akci MajDay, která se opět ve Vendryni povedla a náš krásný sport si vyzkoušelo několik budoucích sportovců,“ uzavřela trenéra Rzymanová.

Tvorba webových stránek: Webklient