Starší žáci z Frýdku-Místku slaví velký úspěch. V celostátní žákovské lize skončili třetí.

Frýdek-Místek získal medaili dosud naposledy v sezoně 2016/17. „Trenérem byl tehdy můj otec, čímž je pro mě tento úspěch ještě více emotivní,“ řekl pro klubový web současný trenér starších žáků Frýdek-Místek Radim Hustopecký, jehož svěřenci v tomto ročníku žákovské ligy vyhráli dvacet zápasů, jednou remizovali a pouze třikrát prohráli. „Já osobně jsem si před soutěží stanovil cíl umístění v nejlepší trojce, a to jsme splnili. Rozhodně tedy můžeme být spokojení,“ usmál se.

Zápasy v žákovské lize byly náročné, o to více si trenér Hustopecký úspěchu cení. „Mezi nejdůležitější klání však patří to proti Náchodu, které jsme vyhráli o jedinou branku, kterou vstřelil Adam Znišťal v posledních sekundách duelu. Dále střetnutí proti Českým Budějovicím, kde Adam Fojtík v posledních sekundách získal pro nás důležitý bod za remízu,“ dodal kouč.

K lídrům týmu patřil Adam Fojtík, který dal 199 branek a stal se druhým nejlepším střelcem soutěže. „Skvělou práci odvedl Martin Míček v brance, který nás podržel ve spoustě důležitých zápasů a v mnohých klíčových momentech. Tento úspěch ale patří celému týmu. Na konečném výsledku se podíleli i ti, kteří hráli méně,“ pochválil své svěřence Hustopecký. „Jsem nesmírně rád za to, že kluci měli obrovskou chuť zlepšovat se a pracovat na sobě při každém tréninku. Za celých sedm let, co trénuji, jsem ještě nezažil tým, který by byl spíše naštvaný, když dostal za odměnu fotbálek místo házené,“ dodal.

Tvorba webových stránek: Webklient