O víkendu proběhl v polském Chrzanówě poslední turnaj ČSPL mladších žáků. Vyhráli ho házenkáři z Karviné, kteří ovládli i celkovou tabulku.

Karvinští házenkáři ještě v sobotu hráli své zápasy v domácí soutěži, poté, společně s Kopřivnicí, vyrazili na poslední díl ČSPL, který proběhl v neděli v polském Chrzanówě.

Karviné turnaj vyšel. O titul si to hráči Baníku rozdali s vrstevníky z Žiliny, které nedali šanci a soutěž vyhráli. „Naše úroveň šla s každým zápasem nahoru, vygradovalo to parádním finálovým utkáním, ve kterém jsme Žilině nedali žádnou šanci,“ pochválil své svěřence karvinský trenér Jan Sobol. „Vyšly nám všechny čtyři zápasy, mohli jsme tak protočit všechny kluky, zahráli si i ti mladší. Výborně jsme bránili, skvěle nám chytali oba brankáři, v útoku jsme se prosazovali ve hře jeden na jednoho,“ dodal.

Baník se výborně připravil i na slovenskou Žilinu. „Měli jsme vysunutější obranu, dobře jsme ubránili jejich nejlepšího hráče. Byli pod tlakem, naše obrana je bolela, začali se nás bát. Pak už to pro nás bylo jednodušší,“ řekl Jan Sobol.

Karvinské házenkáře odjela do Polska povzbudit i početná skupiny rodičů – fanoušků. „Byli skvělí, chtěl bych jim moc poděkovat. Stejně jako všem klukům a trenérům,“ uvedl Sobol.

Hráči Kopřivnice skončili v Polsku čtvrtí. A také oni měli v hledišti velkou podporu. „Díky kopřivnickým fanouškům z řad rodičů byla divácká kulisa jako na extraligových utkáních,” uzavřel kopřivnický trenér Tomáš Hývnar.

Akce proběhla za podpory Moravskoslezského kraje

Tvorba webových stránek: Webklient