O víkendu odstartovala mužská extraligy i ženská MOL liga. A k vidění byly hned na úvod parádní zápasy.

Jeden z extraligových šlágrů se hrál v Kopřivnici, kam přijela Karviná posílená i o Jana Sobola nebo Patrika Fulneka, jenž přišel do Baníku právě z města Tatry.

Všechny body nakonec zamířily do Karviné, která vyhrála 27:23, kouč vicemistra Michal Brůna však byl ke svým svěřencům kritický. „To, co jsme předvedli ve druhém poločase, byla velká ostuda. Tady se za svůj mančaft stydím a zkazili mi náladu na celý den. Bylo to neorganizované a prostě guláš. Dvou bodů si ceníme, ale výkonu určitě ne,” prohlásil.

Trenér domácích Lumír Veřmiřovský věděl, že jeho svěřenci tahali za kratší konec. „Nám nefungovala obrana 1:5. Když jsme to stáhli na 0:6, tak to bylo mnohem lepší, protože Marek chytal střelbu z dálky a měli jsme i nějaké protiútoky. Nicméně nám chyběl v zápase tlak všech spojek. Nebyl tam nikdo, kdo by to byl schopný zvednout z dálky a udělat souboj jeden na jednoho. Šlo vidět, že Karviná byla daleko agresivnější,“ řekl.

Do akce šli i házenkáři Frýdku-Místku, ti však padli na půdě Lovosic, které si svého soupeře pozvaly na zimní stadion. Lovci byli od začátku aktivnější a nakonec zvítězili 35:28. „Pokud dostaneme 35 branek, nemůžeme vyhrát, na venkovním hřišti už vůbec ne. Ve chvílích, kdy jsme cítili šanci se dotáhnout, stál proti nám výborně chytající Honza Hrdlička, jenž v důležitých momentech vyčaroval nějaký parádní zákrok, kterým dodal sebevědomí zpátky domácím,” uvedl kouč Frýdku-Místku Daniel Valo.

Do nové sezony vstoupil také interligový tým ženské Poruby, která obhajuje bronzové medaile. Ostravanky zavítaly na půdu naposledy druhé Slavie, kterou dokázaly porazit výsledkem 30:24. „I když jsme nezačali dobře, brzy jsme naši hru zpřesnili, přidali důraz v obraně a postupně jsme otočili skóre v náš prospěch. Byla to skvělá týmová práce. Určitě se nám zúročila ta těžká utkání s Polkami a Rakušankami v přípravě,” pochválil svůj tým trenér Poruby Aleš Trojka.

Tvorba webových stránek: Webklient