Házenkářská interliga se o víkendu nehrála, základní část mužské extraligy jde ale do finále. Jak se v posledním kole dařilo týmům z našeho kraje?

Sobotní extraligový program k sobě v rámci slezského derby svedl Frýdek-Místek a Karvinou. Domácí sice dali první gól, dominovali ale hosté, kteří zvítězili 33:28. „Z naší strany to byl bojovný výkon, bohužel ale na výkon Karviné nestačil. Když jsme se přiblížili na kontakt, Karviná dokázala díky své kvalitě opět odskočit. Musíme jí pogratulovat k zasloužené výhře, protože byla lepší. Veliké poděkování pak patří divákům, kteří přišli ve velikém počtu a vytvořili úžasnou atmosféru,“ řekl po porážce domácí trenér Daniel Valo. „Největší rozdíl byl hlavně ve výkonech brankářů, a pak v útoku jsme v prvním poločase proměnili prakticky všechno, na co jsme sáhli,“ dodal karvinský trenér Michal Brůna.

Uspěla taky Kopřivnice, která doma porazila 32:27 Jičín. „Myslím si, že rozehrané to máme dobře, ale všichni víme, že za tři týdny nám začne úplně nová sezona play-off. Tam to bude důležitější než nyní, ale určitě jsme rádi za dva body,“ prohlásil trenér Kopřivnice Tomáš Sklenák, jehož tým narazí v play-off na Duklu.

Foto: Jan Smekal

Tvorba webových stránek: Webklient