Projekt Česko-Slovensko-Polské ligy měl v minulých dnech pokračovat ve slovenském Trenčíně. Kvůli koronavirové situaci ale nakonec proběhl v Ostravě. 

Člověk míní, ale covid mění. Turnaj mladších žaček v rámci Česko-Slovensko-Polské ligy měl sice proběhnout v Trenčíně, ovšem naše dívky, kterým bylo nad dvanáct let a nebyly očkované, nemohly na Slovensko odcestovat.

Všechny tři strany se proto spojily a začaly hledat řešení. Tím byl turnaj v Ostravě, na Čapkárně, který se povedlo narychlo zorganizovat.

Komplikace ale pokračovaly. Jeden z polských celků totiž nemohl kvůli karanténě přijet, a tak místo tradičních šesti účastníků zbylo jen pět týmů. Pořadatelé proto ustoupili od toho, aby se nepotkaly dva týmy z jedné země, a hrálo se systémem každý s každým.

Vítězem se stala slovenská Bytča, druhý byl Trenčín a bronz bral polský celek Ruda Slaska. Čtvrté skončily dívky z Bohumína a na posledním místě se umístil Sokol Poruba. „V každém týmu někdo chyběl kvůli karanténě. Ani my jsme nebyli kompletní. Kdybychom byli v plné sestavě, tak bychom se umístili lépe, ale nevěšíme hlavy. Holky se zlepšovaly zápas od zápasu. Od podzimu jsme nehráli, a tak jsme hlavně byli rádi, že jsme zase mohli jít do akce. To bylo důležitější, než výsledky,” řekla trenérka Poruby Petra Vavříková.

V únoru by měl projekt pokračovat v Polsku a na Slovensku už se letos nejspíš hrát nebude. „Za každé setkání jsme rádi, potkají se i trenéři. Je to výborné, známe se léta, vždy si povykládáme a předáme zkušenosti. Je to super,” chválí tradici těchto mezinárodních setkání Vavříková.

Zorganizovat v dnešní době mezinárodní turnaj, navíc takto narychlo, to není jen tak. V Ostravě se to ale povedlo na jedničku. „Velké poděkování za hladký průběh celé akce patří pořádajícímu oddílu TJ Sokol Poruba, trenérce Petře Vavříkové a za organizační zajištění Aleně Humlové. Děvčata díky,” dodala krajská manažerka Moravskoslezského krajského svazu házené Petra Zeleňaková.

Akce se uskutečnila za podpory Moravskoslezského kraje
Tvorba webových stránek: Webklient