Školská liga házenkářů osmých a devátých tříd byla kvůli koronaviru přerušena. V našem kraji se ale rozhodli, že si uspořádají alespoň malý vlastní turnaj. 

Krajské kolo mezi školními týmy osmých a devátých tříd se odehrálo ve Frýdku-Místku. Kromě domácí základní školy na turnaj dorazili také házenkáři z Klimkovic a Kopřivnice, kteří vybojovali celkové vítězství. Druhé byly Klimkovice a třetí domácí Frýdek-Místek. 

Iniciátorem celé akce byl trenér starších dorostenců Frýdku-Místku a zároveň tělocvikář Základní školy Jiřího z Poděbrad Martin Strnadel. „Bylo mi líto, že se turnaj přerušil, tak jsem to chtěl nějak restartovat, což se částečně povedlo,” potěšilo jej. „Kluci si mohli zahrát házenou za svou školu, měli z toho radost. Snad se to zase celé rozběhne,” dodal. 

Nejsilnější tým měla Kopřivnice, zato Frýdek-Místek měl v kádru jen tři házenkáře. „Chci, ať je to o všestrannosti, ať si házenou zkusí i ti, co hrají fotbal, volejbal nebo hokej. Jsem rád, že turnaj proběhl, splnilo to svůj účel,” usmál se Martin Strnadel. 

Tvorba webových stránek: Webklient