Martin Galia patří k nejlepším českým házenkářům posledních let. Zároveň se stal vzorem spousty mladých gólmanů, kterým teď předává své poznatky a zkušenosti.

Jednačtyřicetiletý Martin Galia, který byl členem českého realizačního týmu na nedávném EURU, je v současné době zraněný, ovšem kariéru ještě neukončil. Zároveň ale předává to, co se naučil, svým nástupcům.

Už v závěru roku proběhl v Karviné a Kopřivnici SPEK, který si všichni pochvalovali. „Bylo to super, veliký zážitek. Ještě nikdy jsem takový trénink neměl. Dostali jsme zajímavé rady, například, jak doskakovat nebo jak se protahovat a dělat různé cviky,” řekl Matouš Rejlek z Kopřivnice. „Měl jsem to v hlavě už déle. Chtěl jsem mladým brankářům ukázat, co obnáší být gólmanem a kam je třeba se posouvat. Nešlo jen o trénink, ale taky o to povykládat si, aby věděli, jak přemýšlí brankáři, kteří něco chtějí dokázat,” dodal Martin Galia.

Specializovaná tréninková jednotka pro brankáře kategorie mladších a starších žaků a žákyň sklidila úspěch a bude pokračovat i nadále!

SPEK proběhne už v pondělí 28.2. v Polance nad Odrou a následně 7.3. v Karviné, v obou případech od devíti hodin. Časy pro jednotlivé kategorie budou upřesněny podle počtu přihlášených.

Moravskoslezský krajský svaz házené proto žádá trenéry o nahlášení zájemců (jméno a kategorie), kteří mají zájem se o jarních prázdninách této akce účastnit. Termín přihlášení pro první turnus je 25.2. a pro druhý turnus 3.3.

Akce se uskuteční za podpory Moravskoslezského kraje
Tvorba webových stránek: Webklient