Chlapecký tým starších žáků Moravskoslezského kraje má za sebou v této sezoně už několik společných setkání. Vrcholem sezony bude turnaj krajských týmů, na který by se rád dostal i Matyáš Pekar z Kopřivnice.

Loňská sezona krajských týmů vrcholila Olympiádou dětí a mládeže, ze které si chlapecký výběr Moravskoslezského kraje přivezl bronzové medaile.

V týmu trenérů Jaromíra Petřeka a Petra Mazura figuroval i Matyáš Pekar. „Bylo to super. Panovala tam skvělá atmosféra, jsem moc rád, že jsem si na olympiádě zahrál,“ uvedla čtrnáctiletá střední spojka z Kopřivnice.

Matyáš, který nastupuje za kopřivnický tým starších žáků, se dostal do krajského týmu i letos. Účastní se taky MITAHů, na kterých čerpá cenné zkušenosti i od extraligových a reprezentačních házenkářů. „Baví mě to, vždy mě to hodně posune,“ těší jej.

V loňském krajském týmu patřil k nejmladším, letos už je tomu ale jinak. „Moc si společné srazy užívám. Můžeme se tady skamarádit s více hráči. Jsme tady z více klubů, ale jsme na jedné týmové vlně,“ dodal Matyáš Pekar, jenž letos nastoupil i k jednomu zápasu za mladší dorost. Jednou by pak rád nakoukl do kopřivnického extraligového celku.

Tvorba webových stránek: Webklient