V minulých dnech proběhla tradiční Paskovská pouť, které předcházel sportovní den. Ten se letos nesl v házenkářském duchu.

Tradiční Paskovská pouť je významnou kulturní událostí města a předcházející sportovní den byl malým sportovním svátkem pro malé i velké sportovce. „Sto padesát přihlášených účastníků jasně hovoří o zájmu dětí o sport. Týmu Házená Paskov se podařila zdařilá kulturní a sportovní akce, která byla tentokrát orientovaná na házenkářské dovednosti,” řekl spokojeně trenér paskovských minižáků Tomáš Horáček.

Pouť se v Paskově koná každoročně, letos ji však po delší době zase organizovali házenkáři. Děti si tak vyzkoušely hody, skoky, cílenou střelbu na bránu a další házenkářské dovednosti. Také měly k dispozici hřiště na mini házenou, kterou mohly okusit na vlastní kůži.

„Akce byla také součástí náboru a zároveň jsme tím i otevřeli novou sezonu. Jsme rádi, že zájem dětí byl veliký. Některé nové zájemce už dokonce vídáme na našich trénincích,” potěšilo Horáčka.

V Paskově kromě mužského týmu působí ještě dorostenky, minižáči a mladší žáci. V klubu by však byli rádi, kdyby ve svých řadách přivítali i nové členy. „Snažíme se to znovu nakopnout. Chceme vytvořit takové prostředí, abychom mohli vychovávat naše hráče, kteří pak budou reprezentovat náš klub,” prozradil Horáček.

Paskovskou mládež čeká ještě soustředění v podobě příměstského tábora. „Budou tam děti z celého okolí. Chceme se věnovat všeobecně sportům, protože děti nemohly dlouho sportovat. Musíme tak dohnat pohybové a koordinační ztráty,” uzavřel Horáček.

Foto: Tomáš Polach

Tvorba webových stránek: Webklient