Umíme spojit sport a vzdělání – takové je heslo, kterým se řídí Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových v Ostravě, které pro budoucí zájemce o studium chystá Den otevřených dveří. Ten proběhne v úterý 25. ledna od 16 hodin.

Přijďte se podívat na komplexní zázemí, které je na SGO nabízeno formou internátní části, včetně jídelny, sportovního zázemí pro více sportů, regeneračního zázemí a odborného vedení zkušených pedagogů z různých sportovních disciplín.

Mezi házenkářské absolventy sportovního gymnázia patří zvučná jména našich současných i bývalých reprezentantů a reprezentantek, jako jsou Ondřej Zdráhala, Petra Tichá (Adámková), Eliška Desortová, Charlotte Cholevová, Mathias Choleva a další.

V rámci koncepce rozvoje házené v Moravskoslezském kraji a ve spolupráci se SGO a KSLP PdF OU se podařilo dostat házenou na pozici kmenového sportu na gymnázium Dany a Emila Zátopkových v Ostravě již od školního roku 2023/2024.

Termínem odevzdání přihlášky byl stanoven první březnový den a přijímací zkoušky na čtyřletý i osmiletého obor proběhnou během dubna. Náhradní termíny jednotných přijímacích zkoušek pak budou v květnu. Veškeré další informace najdete pod tímto odkazem.

Tvorba webových stránek: Webklient