V neděli 2. června se v Ostravě uskutečnil historicky první turnaj v plážové házené pro nejmladší kategorii na Moravě.

„V Čechách, konkrétně v Praze, už tyto turnaje probíhají několik posledních let a je o ně velký zájem. Děti moc baví. Teď se KAH ČSH konečně podařilo tento turnaj uspořádat i na Moravě,“ uvedla organizátorka akce Petra Vavříková.

Hrálo se v Polance nad Odrou, kde akce proběhla ve spolupráci s Moravskoslezským krajským svazem házené. Turnaje se zúčastnilo osm týmů, šest z našeho a dva z Olomouckého kraje.

„I když plážovou házenou nikdo nikdy nehrál, tak se děti na tento atraktivní letní sport rychle adaptovaly. Kdo zrovna nehrál, stavěl hrady nebo se v písku zahrabával. Naštěstí vydrželo i počasí,“ uvedla Petra Vavříková, členka KAH ČSH, která měla velkou radost z toho, že se turnaj povedl, a že odezva trenérů byla jen a jen pozitivní. „Trenéři a někteří rodiče si nakonec zahráli také a nechtěli pak děti na písek dlouho pustit,“ usmála se organizátorka.

Turnaje se zúčastnila Zora Olomouc, Sokol Čechy pod Kosířem, dva týmy postavila Polanka, po jednom pak Suchdol nad Odrou, Sokol Karviná, Bohumín a Moravian Handball Academy. Celou dobu hrála hudba, svítilo sluníčko a všichni se skvěle bavili.

„Chtěla bych moc poděkovat MSKSH a všem, kdo se do Polanky sjeli. Doufám, že tyto turnaje budou pokračovat i v jiných krajích. Poděkovat chci také porubským dorostenkám, které už mají zkušenosti s plážovou házenou a pomohly mi tento turnaj uspořádat a odpískat. U stolku pomohly mladší žačky Poruby, které trénuji,” uzavřela Petra Vavříková.

Velkou galerii z akce najdete ZDE.

Tvorba webových stránek: Webklient