Mladší dorostenci z Ostravy loni prožili historickou sezonu a vybojovali republikový titul. Letos se přesunuli do Polanky, jinak se toho ale moc nezměnilo. Tabulce vládnou i mezi staršími dorostenci.

Soutěž starších dorostenců je letos extrémně vyrovnaná. Hned pět týmů je totiž aktuálně na 12 bodech. To platí taky pro Polanku, která má však nejlepší skóre a je v čele soutěže. Lví podíl na tom má i sedmnáctiletý Vojtěch Prašivka, který letos hraje ve skvělé formě.

Loni jste s Ostravou získali titul mezi mladšími dorostenci. Čekali jste, že budete v čele tabulky i ve starším dorostu?

Od začátku sezony máme ambice na medaili, ale liga je náročná a nevyzpytatelná. Ještě je před námi dlouhá cesta.

Loni jste hrál za Ostravu, letos za Polanku. Je vidět, že spolupráce mezi kluby funguje na jedničku?

Spolupráce funguje stejně dobře jako loni. Hlavní je, že hrajeme jako jeden tým a je jedno, kolik hráčů je z Ostravy nebo z Polanky. Táhneme za jeden provaz.

Naposledy jste vysoko vyhráli v Brně. Jaký to byl zápas?

Brnu se podařilo porazit Duklu, takže jsme určitě nemohli zápas podcenit. První poločas se nám moc nevydařil, i když jsme šli do šatny s dvoubrankovým náskokem. Ve druhém poločase to už byla naše hra, kterou jsme předváděli před porážkou s Lovosicemi, naskočili jsme zpět na vítěznou vlnu.

Zmínil jste porážku s Lovosicemi. Byl to nejtěžší soupeř?

Nemyslím si, že to byl nejtěžší soupeř, ale ten den nám nevycházelo snad nic. K tomu ještě doznívala některá zranění. Chyběla koncentrace, ale prohra nám na druhou stranu otevřela oči.

Tabulka je nahoře hodně našlapaná, pět týmů má 12 bodů. Kdo je, společně s vámi, největším aspirantem na titul?

Náročný odvetný zápas bude doma se Zubřím, které se nám podařilo na začátku sezony u nich porazit, této výhry si všichni velmi ceníme. Ostatní týmy jsou také těžkým soupeřem, všechno záleží na tom, v jaké formě se budeme my i oni nacházet.

Vám se v posledních zápasech náramně daří, třikrát v řadě jste dal deset gólů. Cítíte, že máte formu?

Góly nejsou jen o mé formě, protože pokud bych kolem sebe neměl tak pevný tým a skvělého trenéra, bylo by daleko složitější se takto prosadit. Pracuju na sobě i mimo tréninky s kondičními trenéry v Athletes PREP. Budu se snažit udržet vysoké nasazení do každého zápasu.

Loni jste nakoukl i do reprezentace. Věříte, že se tam dostanete i letos?

Věřit se musí pořád. Na srazy jezdím a třeba ta šance zahrát si znovu za reprezentaci opět přijde. Jsem rád, že v našem týmu je nás v reprezentaci víc.

Je vám 17 let, celou kariéru máte před sebou. Kde byste se jednou rád viděl?

Jako každý házenkář mám sen si jednou zahrát nejvyšší německou soutěž. Letos jsem dostal možnost jednou týdně trénovat s karvinským A týmem a jsem za tuto šanci moc rád. Takže první kroky bych rád směřoval do Karviné, ale je třeba na sobě ještě hodně pracovat, získávat zkušenosti od profesionálních hráčů a poslouchat rady trenérů.

Tvorba webových stránek: Webklient