Týmy ze všech koutů republiky, ale i ze zahraničí, míří na Prague Handball Cup. Na turnaji se představí i minižáci z Polanky.

Účast na Prague Handball Cupu je pro každého obrovským zážitkem. „Pro děti je to skvělé. Bereme tam nezkušené házenkáře a zpátky se nám vrací zkušení borci. Děti jsou několik dní bez rodičů, poznají Prahu, jsou v partě svých kamarádů,” uvedl trenér týmu Polanky Ivo Kavala, podle něhož děti zvládají odloučení od rodiny na jedničku.

„Větší problém je to pro rodiče,” usmál se Kavala a pokračoval: „Je jasné, že když rodiče pouští děti poprvé, tak mají větší obavy. Ale my je pravidelně bereme i na soustředění, takže už něco mají za sebou.”

Na mladíky z Polanky čeká v Praze pořádná porce házené, ale taky zábavy. Například vedle haly, kde budou hrát, je lanové centrum.

Ve stejné kategorii se na turnaji představí také tým z Maďarska nebo Dánska. „ Naše ambice se nemění, nesmíme nikoho ztratit a snad se nikdo nezraní. Pokud vše dobře dopadne, tak chceme postoupit ze skupiny. Letos máme šikovný ročník, tak se nám to snad povede. Ale na výsledku zase tolik nezáleží,” řekl před odjezdem Kavala.

Tvorba webových stránek: Webklient