O víkendu proběhl 10. Den městyse Suchdolu nad Odrou. Jeho součástí byl i házenkářský koutek, který navštívilo více než 40 dětí. 

V Suchdole nad Odrou působí tým mužů a nově také družstvo přípravky, které je přihlášené do krajské soutěže. „Rozjeli jsme to na jaře a protočilo se u nás okolo dvaceti dětí. Přes léto nám volaly další maminky, jestli k nám mohou dát své děti. Tento týden začínáme trénovat, tak uvidíme, kolik se nás nakonec sejde,” uvedla vedoucí házené a předsedkyně TJ Lokomotiva Suchdol Iva Žitníková. 

Povědomí o suchdolské házené pomohly zvýšit i víkendové slavnosti, na které se místní házenkáři prezentovali povedeným koutkem. „Měli jsme tady osm disciplín. Děti si mohly vyzkoušet i házenou. Bylo to takové malé Léto s házenou,” usmála se ŽItníková. 

Soutěžní kartičky nakonec vyplnilo okolo čtyř desítek dětí. „Tak doufáme, že je to zaujalo a že se někdo z nich ukáže na našich trénincích. Rozdávali jsme jim taky letáčky a dárečky za účast. Vážně se to povedlo, a nakonec nám vyšlo i počasí,” dodala Iva Žitníková. 

Tvorba webových stránek: Webklient