Karvinský Baník se vždy pyšnil bohatou členskou základnou. Právě ti nejmenší jsou budoucností klubu, který nyní házenou představil i prckům ze školek.

V karvinská házenkářské hale proběhl sportovní den pro dětičky z MŠ Dvořáková (Cihlička) a MŠ Nedbalová (Cihláček) = ZŠ Cihelní.

Nejmenším dětem předávali své zkušenosti čeští reprezentanti, mezi nimiž nechyběli Dominik Solák, Václav Franc či Jan Užek, ale taky Jan Sobol, jenž se do Karviné vrátil v létě po dlouhých letech strávených v cizině.

„Zájem byl veliký, dorazilo okolo devadesáti dětí. Myslím, že se jim to líbilo. Podívali se, co vlastně házená je a snad se nám je povede nalákat do naší haly,“ řekl o akci zkušený křídelník Jan Sobol. „Doufám, že na tyto akce navážeme a budeme to opakovat častěji,“ dodal.

Pro děti byly připraveny různé opičí dráhy. Na každém stanovišti byli dva hráči karvinského A týmu, kteří těm nejmenším ukazovali, jak správně běhat, házet nebo skákat. „Všechny to hodně bavilo, akce určitě splnila svůj cíl,“ těší Sobola.

Baník si vždy zakládal na skvělé práci s mládeží. V minulosti pravidelně vládl republice ve všech mládežnických kategoriích a karvinská házená by chtěla stavět na svých odchovancích i nadále. „Já sám jsem jako malý chodil do házenkářské školy. Tehdy to byla ještě ZŠ Žižkova, každopádně to hodně pomáhalo jak nám hráčům, tak i klubu. Jsem rád, že teď v této tradici pokračuje ZŠ Cihelní, určitě to má smysl,“ uvedl Sobol.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient