Adéla Mucková se zúčastnila prestižního turnaje Prague Open Beach Handball, kde společně se svým týmem vybojovala bronz. Teď už je ale zpátky v hale a připravuje se na jarní část sezony – s týmem mladších dorostenek Poruby a starších dorostenek z Bohumína.

V minulých dnech jste se zúčastnila turnaje Prague Open Beach Handball. Jaké to bylo? Užila jste si to? 

Turnaj plážové házené v Praze jsem si opravdu moc užila. S holkami jsme odehrály krásné zápasy, které nás dovedly k zaslouženému třetímu místu, což mou radost z turnaje zdvojnásobilo. 

Jedničkou je u vás klasická házená, ale jak to máte s tou plážovou? Baví vás? 

Plážová házená mě baví stejně jako ta klasická. Je skvělé si zahrát i jinou formu házené, než klasickou v hale. 

Hrajete plážovou házenou i v létě? 

Ano, byla jsem už i na letním turnaji, a doufám, že se zúčastním i letos. 

Dá se plážová házená s tou klasickou nějak porovnat, nebo to jsou dva úplně jiné sporty? 

Plážová házená je hodně odlišná, ale přece jen v útoku se najde pár věcí stejných jako v házené klasické, například náběhy do volného prostoru a vyčkávání, až se obrana někde zdrží a vznikne tak místo pro střelbu. 

V plážové házené figurujete dokonce v reprezentačním výběru. Jste za to ráda? A co vás s reprezentací čeká? 

Ano, samozřejmě jsem za reprezentaci a celkově za tým, se kterým jsem na turnaji byla, ráda. S reprezentací by nás mohla čekat kvalifikace na EURO, o které bude rozhodovat svaz. 

A zpátky do haly – během podzimu jste hrála za mladší dorostenky Poruby a starší dorostenky Bohumína. Je to náročné? A budete takto pokračovat? 

Můžu říct, že to je náročné, už jen kvůli času, když se mi přidá ještě mladší dorost Bohumína, ale rozhodně hodlám pokračovat v obou kategoriích. 

V obou kategoriích dáváte hodně branek a patříte k nejlepším. Která soutěž je náročnější? 

Kdybych měla porovnat druhou ligu staršího dorostu a první ligu mladšího, tak je obtížnost přibližně stejná. V obou kategoriích jsou kvalitní týmy, ale každé utkání v první lize mi dává hodně zkušenosti, které se pak snažím uplatňovat při dalších zápasech. Za starší dorost jsem některé týmy už znala, zato v první lize jsem úplný nováček a každý tým byl pro mě novinkou. 

Jaké letos máte ambice – jak s Porubou, tak s Bohumínem? 

Ambice s Porubou je určitě vybojovat první místo, na které teď ztrácíme tři body. A s Bohumínem, za mladší dorost, máme velký cíl, kterým je vyhrát baráž o první ligu s Ivančicemi. 

A co příští rok, mohla byste už nakouknout i do dospělé házené? 

Ano, příští rok bych si mohla zahrát v první lize žen za Bohumín. Těším se, až získám spousty zkušeností i z dospělé kategorie. 

Tvorba webových stránek: Webklient